Правила поведінки здобувачів освіти Лемешівської гімназії 

Горохівської міської ради

Правила поведінки здобувачів освіти базуються на законах України,

наказах та положеннях Міністерства освіти та науки України, органів місцевого самоврядування,

Статуті закладу освіти.

 І  ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ 

  1. Здобувачі освіти приходять до закладу освіти за 20-15 хвилин до початку занять за розкладом, займає своє робоче місце здзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя.

 .2. Здобувачі освіти закладу освіти вітаються з персоналом, вчителями та іншими дорослими.

 .3. Приходити до закладу освіти необхідно в чистій, випрасуваній одежі ділового стилю та чистому взутті, з охайною зачіскою. .4. Черговий адміністратор у разі порушення вимог пропонує привести себе в належний вигляд. Зауваження фіксують у журналі щоденного контролю та у щоденнику учня. Неохайний учень отримує попередження, про що його батьків інформує класний керівник

.5. У весняно-зимовий період учні школи повинні мати при собі змінне взуття. 

.6. Відвідування навчальних занять, бібліотеки, їдальні школи у верхньому одязі не дозволяється. 

.7. Здобувачам освіти заборонено приносити до закладу освіти не потрібні для занять речі.

 .8. Користування мобільними телефонами під час проведення уроку суворо забороняється. Телефон повинен бути вимкнений або у беззвучному режимі. При неодноразовому порушенні цієї вимоги телефон забирається і передається батькам здобувача освіти у той же день.

 .9. .Фізична конфронтація, залякування і знущання над людиною або твариною є неприпустимими формами поведінки здобувачів освіти у закладі та за його межами

 .11. Пропуски здобувачем освіти навчальних занять з поважної причини підтверджуються необхідними документами. 

.12. Здобувачам освіти заборонено без дозволу заходити до навчальної частини та інших кабінетів школи, де працює адміністрація закладу освіти. 

.13. Усі здобувачі освіти зобов'язані берегти шкільне майно, зелені насадження на території закладу освіти, бережливо поводитися зі своїми речами та речами товаришів.

 .14. Здобувачі освіти закладу освіти зобов'язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу школи, зберігати чистоту й порядок у туалетних кімнатах, коридорах, виконувати санітарно-гігієнічні правила.

 .15. У разі навмисного пошкодження шкільного майна батьки здобувача освіти зобов'язані відшкодувати матеріальні збитки.

 .16. Забороняється тютюнопаління в закладі освіти та на його території.

 .17. Забороняється приносити до закладу освіти вогнепальну, холодну зброю, алкогольні та тютюнові вироби, наркотики та порнографічну продукцію.

 .18.Здобувачам освіти не дозволяється самовільно покидати заклад освіти до закінчення навчальних занять, це розглядається як порушення поведінки здобувачів освіти. 

.19. У разі захворювання здобувач освіти відвідує медпункт, за показниками отримує звільнення від занять, інформує про це класного керівника та чергового адміністратора і тільки потім залишає заклад освіти.

 .20. Спілкування зі старшими, однолітками має бути виваженим, привітним і доброзичливим. Здобувач освіти не повинен допускати принизливі й образливі вислови, вживати ненормовану лексику та ін.

 .21. Із закладу освіти здобувачі освіти виходять спокійно, дотримуючись порядку.

 .22. Після закінчення занять та позаурочних заходів здобувачі освіти не мають права знаходитись у приміщенні школи без нагляду педагогічних працівників.

 ІІ.ПОВЕДІНКА НА УРОКАХ

 .1. Після (9.00) дзвінка здобувач освіти займає своє місце в класі, готує необхідні для уроку речі. Неприпустимо очікування вчителя біля дверей, у коридорі.

 .2. Запізнення здобувачів освіти на заняття фіксуються у журналі щоденного контролю та у щоденнику здобувача освіти. 

.3. Коли вчитель входить в клас, учні встають, вітаючи вчителя. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять, окрім уроків інформатики, коли учні працюють за комп'ютером.

 .4. За кожним здобувачем освіти на заняттях закріплюється постійне робоче місце. Здобувач освіти має право пересідати на інше місце тільки з дозволу вчителя. .5. Під час уроку здобувачеві освіти необхідно дотримуватися дисципліни й порядку, не залишати після себе сміття, папір на столах, підлозі.

 .6. Під час уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших товаришів від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.

 .7. Під час уроку здобувач освіти має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення. Якщо він хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку 

.8. Якщо під час занять здобувачеві освіти необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у вчителя, піднявши руку.

 .9. Після закінчення заняття здобувачі освіти встають після слів учителя «Урок закінчено». Виходити з класу слід спокійно, тільки з дозволу вчителя.

 .10. На уроки фізкультури здобувачі освіти з'являються у спортивній формі відповідно до сезону. Для переодягання у спортивному залі функціонують роздягалки.

 .11. Підручники здобувача освіти мають бути акуратно обгорнуті. У них не можна загинати сторінки, робити підкреслення, виривати сторінки та ін. Псування, втрата підручника відшкодовується згідно з нормативними документами.

 .12. Зошити здобувачі освіти ведуть чисто, охайно, у відповідності з вимогами орфографічного режиму, підписи мають відповідати встановленим зразкам.

 .13. Кожен здобувач освіти 2-9,11 класів має щоденник єдиного зразка, в якому охайно синьою пастою або чорнилом ведуться відповідні записи.

 .14. Здобувач освіти має право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань. 

.15. У разі порушення правил поведінки здобувачем освіти класний керівник інформує його батьків. Неодноразове порушення здобувачем освіти правил поведінки тягне за собою виклик до закладу освіти батьків та впровадження проти батьків відповідних дій, встановлених законодавством.

 ІІІ.ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ, НА ПЕРЕРВАХ 

  1. Під час перерви здобувач освіти зобов'язаний:

 - підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;

 - вийти з класу, якщо попросить учитель; 

- слухати чергового вчителя по поверху;

 - при зустрічі з вчителями, батьками, дорослими відвідувачами школи учні вітаються і звільняють дорогу;

 - здобувачеві освіти забороняється входити до вчительської без дозволу;

 - забороняється вживати непристойні вирази і жести, шуміти, заважати відпочивати іншим. 

.2. Час перерви — особистий час кожного здобувача освіти. Він може його проводити за власним розсудом, але не повинен заважати іншим.

 .3.Заборонено під час руху коридорами вживати їжу, напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати. Вживання їжі здобувачами освіти дозволяється тільки у їдальні закладу освіти.

 .4. Під час перерв здобувачеві освіти харчуються згідно графіка харчування класів в шкільній їдальні. 

.5. Під час перерви здобувачеві освіти можуть вільно переміщатися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися з метою безпеки (горище, підвал, аварійні виходи). 

.6.Під час перерв здобувачам освіти категорично забороняється залишати територію школи з метою уникнення випадків травматизму серед учнів. 

.7. Під час перерв забороняється бігати по школі, східцями, поблизу віконних отворів, грати в м’яча у класі, коридорах та інших місцях, не пристосованих для ігор

. .8. Під час перерв забороняється штовхати один одного, гратися в небезпечні ігри, застосовувати фізичну силу.

 .9. У школі та на її території категорично забороняється тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв. 

.10. Категорично забороняється самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях.

 .11. На перервах здобувачеві освіти можуть звернутися до свого класного керівника, чергового вчителя, шкільного психолога за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії. 

ІV. ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ У ЇДАЛЬНІ .

  1. Під час перерв здобувачеві освіти харчуються згідно графіка харчування класів в шкільній їдальні

 .2. Здобувачеві освіти приходять в їдальню після закінчення уроку у визначений час

. 3. Здобувачеві освіти приходять в їдальню після закінчення уроку, дотримуються черги при отриманні їжі 

.4. Під час обіду в їдальні належить дотримуватися хороших манер і поводитися пристойно. 

.5. Здобувачеві освіти повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.

 .6. Розмовляти під час обіду слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.

 .7. Вживати їжу і напої, придбані тільки в їдальні. .8. Здобувачеві освіти прибирають стіл після вживання їжі.

 .9. Здобувачеві освіти дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні. 

.10. Здобувачеві освіти мають право взяти в їдальню принесений з дому сніданок. 

.11. Забороняється приходити в їдальню у верхньому одязі.

 .12. Забороняється виносити їжу з їдальні.

  1. РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ Демократичний підхід до зовнішнього вигляду здобувача освіти передбачає відсутність форми єдиного зразка, що дозволяє здобувачеві освіти реалізувати свою індивідуальність і неповторність, мати відповідний зовнішній вигляд.

 .1. Кожен здобувач освіти зобов’язаний з’явитися до закладу освіти чистим і охайно одягненим. Одяг повинен бути охайним, у ньому виключаються яскраві тони й орнаменти. .2. Здобувачі освіти не повинні носити прикраси, які заважають їм і відволікають увагу на уроці. 

.3. Під час перебування у закладі освіти забороняється користуватися косметикою. .4. На уроки фізкультури і заняття спортивних секцій здобувачі освіти приходять у спортивній формі. В інших приміщеннях закладу освіти спортивний одяг носити неприпустимо. .5. На уроках трудового навчання здобувачі освіти повинні бути у спецодязі (халат – хлопці, косинка, фартух – дівчата). 

.6. Для участі в суспільно-корисній праці учням слід з’являтись в робочому одязі. 

.7. На вечорах відпочинку, дискотеці дозволяється святковий одяг. VІ.ЧЕРГОВИЙ ПО КЛАСУ І ШКОЛІ 

1.Черговий по класу здобувач освіти під час перерви має перевірити навчальний кабінет, підготувати дошку, забезпечити порядок у кабінеті.

 2.Черговий має право зробити зауваження іншим учням щодо правил поведінки та санітарних правил у навчальному кабінеті. 

3.Черговий клас по школі має приступити до чергування за 30 хв. до початку занять. Чергування по школі триває один навчальний тиждень протягом робочого дня. 4.Чергові допомагають черговому вчителю у здійсненні контролю за чистотою, порядком по школі, за виконанням всіма учнями цих правил. 

  1. ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ПОЗА ЗАКЛАДОМ ОСВІТИ.

 .1. Здобувач закладу освіти зобов'язаний бути ввічливим, коректним і доброзичливим, проявляти витримку й розуміння у стосунках. 

.2. Здобувач закладу освіти повинен виявляти пошану до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші - молодшим, хлопчики - дівчаткам.

 .3.Поза закладом освіти здобувачі освіти поводяться скрізь і всюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім'я школи

 .4. Бути уважним до дорослих, маленьких дітей і літніх людей. 

.5. Дотримуватися правил дорожнього руху та поведінки в міському транспорті, громадських місцях.

 .6. Дбайливо ставитися до природи. 

.7. Забороняється вживання алкогольних напоїв. .6. Здобувач освіти закладу освіти повинен дотримуватися мовного етикету, не дозволяти нецензурних висловлювань.

 .8. Перебування без дорослих у місцях відпочинку, прогулянки селом тощо для здобувачів освіти 9,11-х класів дозволяються до 20-00 ГОЛОВНЕ: 

  1. Намагайтесь жити так, щоб людям поруч з Вами було добре.
  2. Перш ніж звернутись до людини, посміхніться їй: адже добрі стосунки починаються з посмішки.
  3. Навчиться радіти не лише своїм успіхам, але й успіхам однокласників та друзів.
  4. Ніколи нікому не заздріть та не зраджуйте: це відштовхує людей і руйнує їх стосунки.
  5. Намагайтесь прийти на допомогу людині, не чекайте, поки тебе про це попросять. 
  6. Якщо Вам буде погано, не поспішайте звинувачувати у цьому інших, вчіться терпіти неприємності: погане швидко проходить. Дані правила поведінки є обов'язковими для виконання всіма здобувачами освіти закладу освіти.

Закон України "Про освіту" від 05.09.2017 у редакції від 06.04.2022 Стаття 53.Права та обов’язки здобувачів освіти